İNŞAAT HUKUKUNDA ARABULUCULUK UZMANLIK UZUN EĞİTİMİ

İNŞAAT HUKUKUNDA ARABULUCULUK UZMANLIK EĞITIMI

 (ONLINE EĞITIM)

(UZUN EĞİTİM /HAFTA IÇI VE HAFTA SONU GRUBU / 64 SAAT)

EĞİTİMİ DÜZENLEYENLER:

Başkent Arabuluculuk Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ve Antalya Bilim Üniversitesi

EĞİTİM TARİHLERİ: 29.11.2021-11.12.2021

PROGRAMIN AMACI:

Arabuluculuk Daire Başkanlığınca, iş hukuku, ticaret hukuku ve tüketici hukuku uyuşmazlıkları genel uzmanlık alanları olarak belirlenmiş, ayrıca banka ve finans hukuku, sigorta hukuku, inşaat hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku, enerji hukuku, sağlık hukuku ve spor hukukuna yönelik özel uzmanlık alanları oluşturulmuştur. Bu programın amacı genel uzmanlık alanlarından olan inşaat hukukunda uzman arabuluculuk eğitiminin verilmesidir.

 EĞITIME KIMLER BAŞVURABILIR:

Bu eğitimi alabilmek için arabulucu olmak gerekmektedir. Bu eğitim, inşaat hukukunda dava şartı arabuluculuk kapsamında dosya almak isteyen arabulucularımız için zorunlu olup, yalnızca ihtiyari arabuluculuk yapan arabulucularımız ise bilgi ve becerilerini geliştirmek için bu eğitimleri alabilirler.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ VE TAKİP ZORUNLULUĞU

Eğitim Arasis sistemi üzerinden online olarak yapılacaktır. Eğitim süresi toplam 64 saat olup, 38 saat teori, 26 saat uygulamadan oluşmaktadır.

İnşaat Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi süresince verilen ders ve uygulamalara katılım zorunludur. Eğitim panelinde derslere katılan adayların, derslere devam durumu Arabuluculuk Dairesi tarafından takip edilecektir. Derslerin 1/12’sinden fazla devamsızlık yapan katılımcılara sertifika düzenlenmeyecektir.

EĞITIM ÜCRETI: 1.445,00 TL / Kredi Kartına 5 taksit yapılabilmektedir. (Payment ödeme sisteminden)

ÖN KAYIT VE EĞİTİMİN KESİNLEŞMESİ: Sınıflar 30 kişilik olacak olup öncelikle ön kayıt alınmaktadır. Kayıt sayısı 25 kişiyi bulunca eğitim kesinleşecektir. Eğitim kesinleşince ücretlerin yatırılması için üniversitenin banka hesap bilgileri katılımcılarla paylaşılacaktır.