Ayşe İşleyici
Uzman Arabulucu

EĞİTİM

1989 -1994 Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

1986-1989 Kırşehir Boztepe Lisesi

1983-1986 Kırşehir Boztepe Ortaokulu

1979-1983 Boztepe Yeni Mahalle İlkokulu

DENEYİM
1995 : Avukatlık Stajıma Konya Barosu’nda başladım, eşimin görevi nedeni ile Erzurum Barosu’nda tamamladım.
Avukatlık Ruhsatımı Erzurum Barosu’ndan aldım.

1996-1998 : Erzurum Barosu’na kaydımı yaptırdım ve Orman Bakanlığı Erzurum Bölge Müdürlüğü bünyesinde Erzurum’un Şenkaya İlçesi ve Ardahan’ın Göle İlçesi’nde Orman İşletme Müdürlükleri’nin,
Erzurum’un Olur İlçesi’nde Orman İşletme Şefliği’nin Avukatı olarak 2 yıl çalıştım.

1998-2001 : Bu yıllar arasında eşimin görevi nedeniyle Afyon’a gelerek Afyon Barosu’na kaydımı yaptırdım ; Afyonkarahisar İli , Sinanpaşa İlçesi’nde kendi büromu açtım ve serbest avukat olarak çalıştım.
Bu dönemde Sinanpaşa Belediyesi ile birlikte , İlçeye bağlı 13 Belediye’nin ve İlçe de bulunan 6 Tarım Kredi Kooperatifi’nin , 2 bankanın ve bir çok şirketin Hukuki Danışmanlığı’nı yaptım.

2001 : Yılında Konya’ya döndüm ve Konya Barosu’na kaydımı yaptırarak kendi büromu açtım.Halen Konya Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktayım.
Konya’da , daha çok bazı Yerel Kurumların ve Şirketlerin Hukuki Danışmanlığı’nı
yapmaktayım. Bunun yanında ağırlıklı olarak Aile Hukuku, Bilişim Hukuku , Fikri ve Sınai Haklar ve Tüketici Hakları konusu alanında çalışmaktayım.

2016 : Yılında Konya Barosu Türkiye Barolar Birliği Delege Adayı olarak Baro seçimine girdim ve Konya Barosu’nun ilk Kadın Delegesi olarak seçildim.
İkinci kez seçilmiş olduğum Konya Barosu Türkiye Barolar Birliği Delegelik görevime halen devam etmekteyim.

2016 : Yılında Selçuk Üniversitesi tarafından düzenlenen “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi” ne katıldım ve aynı yıl içerisinde yapılan “Arabuluculuk Yazılı ve Uygulamalı Sınavı” nda başarılı olarak 07.02.2017 tarihinde “Arabuluculuk Belgesi” ni aldım.
Ve yine aynı yıl Konya’da kurulan Hukuki Anlaşmazlıklarda Arabuluculuk Derneğinin kurucu üyelerinden oldum.

2017 : Yılında KTO Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenen “Uzlaştırmacı Eğitimi”ni tamamladım ve Eğitim Katılım Belgemi aldım.

2018 : Yılı başlarında TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu “İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi”mi tamamlayarak, Uzman olduktan sonra Adalet Bakanlığı Arabulucular Listesine 8066 Sicil Numarası ile kaydımı yaptırdım.

2018 : Yılında Adalet Bakanlığı tarafından açılan “Uzlaştırmacı” sınavına girdim ve sınavda başarılı olduktan sonra Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’nda
oluşturulan Uzlaştırmacı Sicili’ne 1568 Sicil Numarası ile “Uzlaştırmacı” olarak kaydımı yaptırdım.
2017 yılından itibaren hem Arabuluculuk, hem de Uzlaştırmacılık üzerine yoğun şekilde çalışmalar yapmaktayım.
Konya’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mali Müşavirler Odası gibi çeşitli meslek kuruluşlarına Arabuluculukla ilgili tanıtım ziyaret ve toplantılarına katıldım ; Selçuk Üniversitesi ve Karatay Üniversitesi’nde Öğrenci topluluklarının düzenlediği kariyer günlerinde Arabuluculuk ve Uzlaştırmacılığı anlattım.
Halen Konya Barosu Staj Eğitim Akademisi’ndeki eğitici görevim nedeni ile stajer avukatlara Arabuluculuk ve Uzlaştırmacılığı anlatmaktayım.
Yıllardır Konya Barosu’nun çeşitli Organlarında ve Komisyonlarında çalışmaktayım.
Halihazırda devam eden TBB Delegelik görevim yanında; Konya Barosu Staj Eğitim Akademisi’nde “Eğitici Avukat” olarak görev yapmaktayım.
Ayrıca Konya Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanlığı görevim ile Çocuk Hakları Komisyon Üyeliği görevim de devam etmektedir.
Konya Barosu’nda bir çok sosyal projede de hem proje sorumlusu hem de katılımcı olarak çalışmalara katıldım ve de katılmaya devam ediyorum.
Özellikle Kadın ve Çocuk Hakları ve de Aile Hukuku konuları ile ilgili olarak bir çok yerel ve bölgesel basın kuruluşunda, tv kanallarında röportajlarım ve sunumlarım olmuştur.

EĞİTİM SERTİFİKALARI :
Ceza Muhakemesi Usul Kanunu Eğitim Sertifikası – 2003
CMK Eğitim Sertifikası -2006
CMK Uygulamaları Eğitim Sertifikası -2012
Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi Sertifikası – 2016
Uzlaştırmacı Eğitimi Sertifikası -2017
TBB Avukat Hakları Bölge Çalıştayı Katılım Belgesi – 2017
Adli Yardım Çalıştayı Katılım Belgesi – 2017
Aile Hukukunda Mal Rejimleri HMK Uygulamaları – İstinaf Eğitim Semineri Katılım Belgesi – 2017
İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi Sertifikası -2018
Aile Hukuku ve HMK Yargıtay Uygulaması Eğitim Semineri Katılım Belgesi -2018
Avukatlık Kanunu 35/A Uzlaşması Katılım Belgesi -2018
Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Eğitim Semineri Katılım Belgesi -2018
Aile Hukuku ve HMK Yargıtay Uygulamaları Çalıştayı Katılım Belgesi – 2019
İnfaz Hukuku Eğitim Semineri Katılım Belgesi -2019